Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września 2017r. w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018.

Oficjalną część uroczystości rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Dyrektor szkoły, pan Wiesław Marcisz przywitał wszystkich zgromadzonych – uczniów, rodziców, pracowników Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum w Brzyskach. Następnie przedstawił krótkie sprawozdanie z realizacji przygotowania placówki do nowego roku szkolnego, w szczególności z przeprowadzonego w czasie wakacji remontu sali gimnastycznej. Wszystkim nauczycielom życzył wytrwałości i sukcesów w pracy z uczniami.

Po przywitaniu rozpoczęła się część artystyczna, w czasie której uczniowie wierszem, piosenką i tańcem pożegnali minione wakacje oraz przywitali nowy rok szkolny. Nie zapomnieli również o tym, co wydarzyło się 78 lat temu – 1 września 1939 roku.

Po części artystycznej życzenia z okazji nowego roku szkolnego złożył również Wójt Gminy Brzyska, pan Rafał Papciak. Później uczniowie wraz z wychowawcami udali się do wyznaczonych klas na krótkie spotkanie.

Agata Delikat

Dorota Kita