Spotkanie autorskie z Agnieszką Grzelak

21.09.2017 roku w Jasielskim Domu Kultury w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Grzelak, w kórym uczestniczyli uczniowie klas VII naszej szkoły.

Agnieszka Grzelak pisze bajki dla dzieci, książki o tematyce fantastycznej, a także literaturę kobiecą. Amatorsko zajmuje się sztuką użytkową i malarstwem. Ważniejsze utwory poetki to: „Herbata szczęścia”, „Bajki dla moich córek”, „Magiczne kształty”, „Cukierki”, „Córki Szklarki”, „Matecznik”, „Gobelin z zamkiem w tle”.

Autorka prowadziła spotkanie w formie dialogu z słuchaczami. Opowiedziała historię swojego życia.  W swoich utworach pisze, aby żyć zgodnie z uczuciami i nie zapominać o realizacji  marzeń. Zachęcała  do czytania książek, bo one pomagają w trudnych chwilach życia człowieka.

Po spotkaniu uczniowie udali się do Muzeum Regionalnego w Jaśle. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali pamiątki i arcydzieła muzealne i słuchali opowieści przewodnika o dorobku naszego regionu, o korzeniach naszych przodków, o tym, czym się zajmowali, jak żyli i co pozostawili po sobie dla przyszłych pokoleń.

Elżbieta Fundakowska, Anna Madejczyk, Jadwiga Żółtek