Świetlicowy konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”

Początek roku szkolnego to nie tylko powrót uczniów do szkolnych ławek, ale i czas wzmożonego ruchu drogowego. Wielu uczniów dopiero rozpoczyna szkolną przygodę, część po wakacyjnej przerwie wraca do szkoły trochę roztargniona, a nawet mała chwila nieuwagi może zakończyć się niebezpieczną sytuacją na drodze. Dlatego wrześniowa tematyka dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest bardzo ważna. Stąd też wychowankowie świetlicy szkolnej bardzo chętnie brali udział w zajęciach o tejże tematyce. Ochoczo  udzielali odpowiedzi na wiele pytań związanych z bezpieczeństwem, wskazywali różne znaki drogowe, aktywnie brali udział w zabawie muzyczno – ruchowej „Światła drogowe”, pamiętając o właściwym zachowaniu przed przejściem dla pieszych.

Na zakończenie omawianej tematyki   dzieci wykonały rysunki konkursowe pt.: „Bezpieczna droga do szkoły”. Jury w składzie: p. dyr. Agata Delikat i p. Dorota Kita, oceniło prace zwracając uwagę na samodzielność wykonania. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Anna Maguda, kl. III

II miejsce: Emilia Golasińska, kl. IIa