Pasowanie na ucznia

Dnia 10 października 2017 r. w  Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzyskach  odbyło się  pasowanie na ucznia.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała zaproszonych na tę uroczystość gości: dyrekcję Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach, dyrektora Publicznego Gimnazjum w Brzyskach, księdza, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkoły, rodziców oraz uczniów.

Podczas akademii  pierwszaki zaprezentowały program artystyczny złożony z wierszy, piosenek i tańca. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że dzieci przygotowały się na szóstkę.

Po emocjonujących chwilach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – ślubowanie i pasowanie na ucznia szkoły. Uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie każde dziecko zostało przyjęte przez pana dyrektora – mgra Wiesława Marcisza do grona uczniów poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem. Wychowawczynie klas pierwszych wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Uśmiechnięci pierwszoklasiści otrzymali życzenia od pana dyrektora, który pogratulował im przyjęcia do braci uczniowskiej i życzył sukcesów w nauce. Uczniowie ze starszych klas zapewnili pierwszoklasistów o chęci pomocy w wypełnianiu obowiązków szkolnych.

Na zakończenie uroczystości ks. Waldemar Krzeszowski pobłogosławił uczniów i poświęcił ich tornistry a rodzice wręczyli swoim pociechom słodkie upominki.

Uroczystość dostarczyła dzieciom i ich rodzicom wielu miłych przeżyć i wzruszeń. Została uwieńczona pamiątkowymi zdjęciami.

Małgorzata Przewoźnik

Maria Laskowska