Spotkanie z Agnieszką Frączek

23 marca 2018 roku w Jasielskim Domu Kultury odbyło się spotkanie autorskie z pisarką literatury dziecięcej Panią Agnieszką Frączek, w którym uczestniczyli uczniowie klasy IIa naszej szkoły.

Pani Agnieszka Frączek mieszka w Warszawie, wykłada językoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, jest germanistką i leksykografem, a przede wszystkim poetką. Tematyka jej utworów jest zabawna, mająca na celu zachęcanie młodego pokolenia do czytania. Motywem przewodnim jest poprawna polszczyzna. Dorobek pisarski autorki jest bardzo duży. Bestsellerem jest książka pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Do innych znanych utworów należą m.in.: „Słoń na hulajnodze”, „Chichopotam”, „Zielono mi”, „Śmiechu warte”, „Wyliczanki bez trzymanki”, „Gdy przy słowie jest przysłowie”, „Kochana mamusia”.

Agnieszka Frączek prowadziła spotkanie w formie dialogu z dziećmi. Łatwo nawiązywała kontakt ze słuchaczami. Na pytania udzielała wyczerpujących i zadowalających odpowiedzi. Podczas spotkania czytała fragmenty utworów, śledząc wspólnie z dziećmi napotkane błędy językowe. Wyjaśniła, jak ważna jest poprawna wymowa w życiu codziennym. Po spotkaniu dzieci zakupiły książki autorki, w których otrzymały pamiątkowe autografy od Pani Agnieszki. Wspólne zajęcie było dodatkową przyjemnością i radością.

Krystyna Maculak, Anna Madejczyk