Międzyprzedszkolny Konkurs ' W zdrowym ciele, zdrowy duch "

W naszym przedszkolu 10 kwietnia 2018 roku odbył się kolejny raz konkurs dla przedszkolaków. Hasło konkursu brzmiało „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, którego celem było propagowanie pośród najmłodszych dzieci zdrowego i aktywnego stylu życia. Poprzez różne zagadki, zabawy, konkurencje sportowe dzieci mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami i wiadomościami na temat przewodni konkursu.

Konkurs otworzył pan dyrektor Wiesław Marcisz, który przywitał wszystkich uczestników, jury oraz opiekunów, dzięki którym dzieci mogły wziąć udział w tym przedsięwzięciu, życzył wszystkim wesołej i miłej zabawy. Udział w konkursie wzięły wszystkie przedszkola z naszej gminy. Za co bardzo dziękujemy. Każde  wydelegowało  po dwoje uczestników, którzy wspaniale się  zaprezentowali.

W tym roku do jury zaprosiłyśmy panią dr Elżbietę Źrebiec, pana wójta Rafała Papciaka oraz panią dyrektor Agatę Delikat. Zadaniem jury było czuwanie nad poprawnym przebiegiem konkursu oraz podliczenie punktów i wyłonienie zwycięzców. Pani dr Elżbieta Źrebiec na bieżąco tłumaczyła i wyjaśniała dzieciom prawidłowe zachowania, aby zdrowo i aktywnie spędzać czas. Na zakończenie opowiedziała jak ona dba o zdrowe  swoje i swojej rodziny, potwierdzeniem tego było wykonanie przez nią szpagatu. Dzieci patrzyły z niedowierzaniem i zachwytem.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce -  PRZEDSZKOLE z WRÓBLOWEJ

II miejsce -  PRZEDSZKOLE z BŁAŻKOWEJ

III miejsce - PRZEDSZKOLE z BRZYSK

IV miejsce -  PRZEDSZKOLE z LIPNICY DOLNEJ

Konkurs odbył się w miłej i przyjaznej atmosferze, dzieci radziły sobie rewelacyjnie. Mimo różnych miejsc na podium, każdy uczestnik był wygranym ,otrzymał prezent od organizatorów,a każda placówka dyplom. Dyrektor wraz z organizatorkami serdecznie podziękowali jury za pracę i również wręczył każdemu podziękowanie za pomoc i udział w konkursie. Nie zapomnieliśmy o paniach, które przygotowały dzieci - one też otrzymały imienne podziękowania.

Pani dr Elzbieta Źrebiec podziękowała za zaproszenie i obdarowała każdego uczestnika zdrowym i smacznym upominkiem. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i zadowolone.

Bardzo dziekujemy sponsorom , bez których byłoby nam trudno zorganizować  konkurs. Sponsorami byli:

• Sklep BIEDRONKA,
  • Bank Spółdzielczy w Kołaczycach,