„Muzyka łączy pokolenia” Spotkanie z p. Mariuszem Jałowcem

W dniu 23.05.2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z muzykami. Naszymi gośćmi byli: p. Mariusz Jałowiec oraz p. Paweł Wałczyk, którzy zaprezentowali nam gitary: elektryczną i klasyczną. Każdy z panów omówił budowę swojej gitary zwracając uwagę na różnice pomiędzy nimi. Dowiedzieliśmy się co to pudło rezonansowe, struny, gryf, przetwornik oraz wzmacniacz. Dzieci poznały dźwięki durowe i molowe oraz bez problemu potrafią je odróżnić i nazwać. Podczas wykonywania przez muzyków różnych utworów na twarzach naszych wychowanków  malował się zachwyt i uśmiech, rozpoznając niektóre piosenki dzieciaki ochoczo zaczynały śpiewać. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.

Na zakończenie chętni mogli spróbować zagrać na wybranej gitarze, co również było wielkim przeżyciem dla dzieci.  Niektórzy grali jak zawodowcy. Za miłe i owocne spotkanie, bardzo serdecznie dziękujemy.

Danuta Biernacka

Małgorzata Wałczyk