Turniej szachowy – maj 2018r.

Szachy to gra niezwykle wartościowa, ponieważ jest połączeniem sportu, naukowego myślenia i elementów sztuki. Forma takiej intelektualnej aktywności wpływa pozytywnie nie tylko na rozwój umysłowy, ale również na rozwijanie pozytywnych cech i postaw takich jak obiektywizm, tolerancja, oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Gra w szachy doskonali pamięć i uwagę, rozwija zdolność koncentracji oraz logicznego myślenia. Zasady gry w szachy można poznać w krótkim czasie, co jest zachętą dla wielu poczatkujących graczy.

Świetlicowy Turniej Szachowy na stałe wpisał się w plan pracy świetlicy szkolnej. W tegorocznej edycji wzięło udział 22 uczniów z kl. 0 – IV. Podczas rozgrywek dzieci uczyły się zasad fair – play, sportowego współzawodnictwa, refleksu oraz cierpliwości. Każda rozgrywana partia dostarczała wielu emocji, a wygrane były zapisywane na szkolnej tablicy, gdzie każdy mógł sprawdzać swoje wyniki. Po całym miesiącu „szaleństwa szachowego” przyszedł czas na podsumowanie turnieju:

I miejsce: Paweł Lis, kl. III

II miejsce: Dominik Piasecki, kl. III

III miejsce: Szymon Żygłowicz, kl. I b

IV: miejsce: Patryk Piasecki, kl. II b

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Każdy z uczestników otrzymał nagrody ufundowane przez pana Wójta – Rafała Papciaka, za co serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że będzie to zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy.

Danuta Biernacka

Małgorzata Wałczyk