Akademia Przyjaźni My Little Pony

Nasze przedszkole zostało zgłoszone również do „Akademii Przyjaźni My Little Pony”, czyli ogólnopolskiego programu edukacyjnego.  Program ten jest nastawiony na rozwój emocjonalny dzieci. Pomaga także współdziałać dzieciom w grupie poprzez reprezentowane przez koniki wartości tj: uczciwość, szczodrość, przyjaźń, lojalność, życzliwość, radość.

Przedszkole otrzymało wiele materiałów dydaktycznych dla nauczycieli oraz różnych pomocy dla dzieci oraz maskotkę konika Pony. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w tych zajęciach, gdyż były one bardzo ciekawe i poparte bajkami My Little Pony, które otrzymaliśmy na płycie DVD.

„Akademia Przyjaźni My Little Pony” w ramach swojego programu realizowała konkurs pt.: „Modne syreny My Little Pony”, udział w tym konkursie wzięła grupa OA, która pod przewodnictwem pani Marioli Nowak, naszej ówczesnej praktykantki, wykonała przepiękną pracę plastyczną. Ta praca została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu.

Beata Chajec