Akacja laurka „MAMO! TATO! KOCHASZ? ZBADAJ SIĘ!

Przedszkole w Brzyskach w tym roku, po raz pierwszy przyłączyło się do akcji organizowanej przez panią Elżbietę Łukacijewską, Posła do Parlamentu Europejskiego. Celem -Akcji Laurka jest profilaktyka zdrowotna i propagowanie znaczenia badań kontrolnych m.in. poprzez przygotowanie przez dzieci laurek dla rodziców z hasłem przewodnim:

Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się!

Akcja została poparta szkoleniem dla nauczycieli przedszkola, które  miało za zadanie pokazać jak łatwo i delikatnie można z dziećmi rozmawiać na temat profilaktyki zdrowotnej oraz badań kontrolnych. W szkoleniu wzięły udział dwie panie: Beata Chajec i Agnieszka Madejczyk, ponieważ taki był  limit.

Posumowaniem akcji był udziału naszego przedszkola w konkursie plastycznym na najpiękniejszą laurkę dla rodziców. Nasze przedszkole wysłało 5 prac, po jednej z każdej grupy przedszkolnej. Nie udało nam się zdobyć żadnego miejsca na podium, ale najważniejszym był sam udział w tak ważnej akcji. Być może dzięki laurkom dla rodziców - z tak ważnym hasłem, ktoś  zastanowił się nad badaniem profilaktycznym, a nawet przebadał się.

W podziękowaniu za udział przedszkola w przedsięwzięciu, otrzymaliśmy pisemne podziękowanie od pani Elżbiety Łukacijewskiej, a każdy przedszkolak otrzymał odblaskowe słoneczko, które przekazane zostaną dzieciom na początku roku szkolnego.

Beata Chajec

Agnieszka Madejczyk