Cała Polska czyta dzieciom !

Pod koniec roku przedszkolnego naszedł czas na podsumowanie ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, do której nasze przedszkole również się dołączyło. Każdy człowiek, a zwłaszcza każde dziecko powinno mieć kontakt z książką oraz tekstem pisanym. A wiadomo, że dzieci nie potrafią same czytać więc to zadanie należy do nas, dorosłych. Dlatego my jako panie przedszkolanki chciałyśmy rozbudzić w przedszkolakach chęć do słuchania oraz oglądania bajek w postaci książek. Głównym celem naszym było rozbudzenie wyobraźni dzieci oraz wyciszenie grupy.

W grupie „Maluchy” w tym semestrze odwiedziły nas dwie panie z edukacji wczesnoszkolnej p. Małgorzata Przewoźnik oraz p. Bogusława Madej, które z radością przyjęły nasze zaproszenie i przeczytały dzieciom bajki wybrane przez siebie. A w grupie „Krasnale” tym razem swoim głosem i ciekawymi bajkami dzieci zaciekawiły p. Mariola Nowak oraz p. Dorota Kita.

Przedszkolaki były zachwycone tymi spotkaniami i wszystkie razem zaprosiły panie na kolejny raz, kolejne czytanie. W tym roku przedszkolnym akcja „Cała Polska czyta dzieciom” dobiegła końca, ale nasuwa nam się jeden najważniejszy wniosek z tego roku, aby tę akcję należy nadal kontynuować.

Beata Chajec

Agnieszka Madejczyk