Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w celu promowania różnorodności językowej naszego kontynentu.   Jego głównym celem było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia. Uroczystość tę zorganizowano w naszej szkole po raz pierwszy po to, aby  przypomnieć o korzyściach płynących z nauki  języków obcych. Chcieliśmy również zachęcić uczniów do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną, propagowania zdrowego współzawodnictwa oraz kształtowania postawy szacunku wobec innych kultur. Uczniowie przygotowali pod okiem opiekunów program edukacyjno-rozrywkowy na sali gimnastycznej.  W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas VII, VIII a, VIII b oraz III gimnazjum. Satyryczne scenki przeplatane piosenkami i wierszami miały na celu zachęcić i zmotywować uczniów do nauki języków obcych. Poprzez zorganizowanie Dnia Języków Obcych chcieliśmy pokazać uczniom, iż uczenie się języków innych ludzi pomaga nam się wzajemnie zrozumieć oraz przekroczyć różnice kulturowe. Cały program imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodszych i starszych uczniów  i wywołał sporo emocji wśród uczestników. Z pewnością był świetną formę relaksu z elementami zabawy i nauki. Chcemy, aby dzień 26 września – Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony był w naszej szkole co roku. Planujemy jeszcze ciekawsze atrakcje i mamy nadzieję zainteresować nimi większą grupę uczniów.

Dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły za pomoc i cierpliwość okazaną podczas organizacji tego święta.

Zespół Języków Obcych