Spotkanie autorskie z Joanną Olech

26 września 2018r. w Jasielskim Domu Kultury w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Olech, współczesną pisarką książek dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klasy IIIa.

Joanna Olech jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pisarką, ilustratorką i krytykiem literackim. Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Popularność zdobyła dzięki rewelacyjnej „Dynastii Miziołków”. Napisała też: „Abecelki i tajemnica Bursztynowego Domu”, „Arcybolek”, „Nowe przygody Bolka i Lolka”…

Podczas spotkania opowiadała o swojej ulubionej pracy zawodowej związanej z pisaniem książek. Bawiła wszystkich humorem i ciekawą zabawą. Atrakcją były zagadki i konkursy związane z tematyką patriotyzmu. Uczestnicy spotkania mogli zakupić książki z autografem autorki.

Po spotkaniu nasi uczniowie obejrzeli wystawę Muzeum Regionalnego w Jaśle  z okazji rocznicy 150 lecia powstania I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Poznali tam historię regionu jasielskiego, z czasów gdy Polska nie była jeszcze niepodległym państwem. Uczestniczyli też w uroczystościach zorganizowanych na Rynku w Jaśle z okazji Rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę i 40-lecia wyboru Ks. Kard. Karola Wojtyły na Papieża. Refleksją dla wszystkich było motto:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest, nie przez to co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Św. Jan Paweł II

Krystyna Maculak, Anna Madejczyk