Wycieczka do Urzędu Pocztowego. Włączenie się do akcji „Wyślij kartkę powstańcom”

26 września 2018 roku grupy sześciolatków  z naszego przedszkola wraz z wychowawczyniami postanowiły odwiedzić  Urząd Pocztowy mieszczący się w naszej miejscowości. Celem tej wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą asystenta okienkowego. Pani Ania bardzo serdecznie nas przyjęła i opowiedziała na czym polega jej praca. Zapoznała dzieci jak prawidłowo należy wysłać kartkę bądź list. Uświadomiła przedszkolaków, że na poczcie nie tylko wysyła się kartki i listy, ale także paczki i pieniądze. A nawet można zakupić różne gazety, książeczki, malowanki a nawet zabawki.

Wycieczka ta miała na celu jeszcze jeden ważny aspekt. Przedszkole w Brzyskach włączyło się w Ogólnopolską akcję BohaterON. Włącz historię.  Kampania ta jest o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie wszystkich uczestników Powstania Warszawskiego poprze wysłanie do nich kartek z życzeniami oraz wyrazami szacunku i pamięci za ich siłę, odwagę i walkę o WOLNĄ POLSKĘ.

Wychowawczynie przedszkola