Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28.09.2018 r. nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w obchodach VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami Gimnazjum wcześniej przygotowane plakaty rozwiesili na świetlicy i korytarzach całej szkoły. W tym dniu odbyły się konkursy ze znajomości tabliczki mnożenia nie tylko międzyklasowe, ale także międzyszkolne. Na pierwszej lekcji uczniowie Szkoły Podstawowej rywalizowali z uczniami Gimnazjum w rozwiązywaniu zagadek, rebusów matematycznych i zadań logicznych. Uczniowie Gimnazjum uzyskali więcej punków i zdobyli zwycięstwo w znajomości tabliczki mnożenia.  Na drugiej lekcji 3 osobowe grupy reprezentantów klas od IV- VIII zmagały się z łamigłówkami i zadaniami związanymi z tabliczką mnożenia uzyskując następujące wyniki:

Kl. VII – 18 p. – I miejsce,

Kl. VIII a- 17 p. II miejsce,

Kl. VI a- 15 p. – III miejsce,

Kl. VIII b- 14 p.

Kl. V a -13 p.

Kl. IV b-12 p.

Kl. Vb-12 p

Kl. VI b 12 p.

Za poczynione wysiłki uczniowie będą nagrodzeni dyplomem uznania i ocena cząstkową  z przedmiotu. Na lekcjach trzeciej i czwartej na świetlicy gimnazjum specjalna komisja egzaminacyjna złożona z ekspertów tabliczki mnożenia z poszczególnych klas sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia uczniów poszczególnych klas wręczając tym osobom które pomyślnie zdały egzamin specjalny certyfikat lub tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Dodatkowo na lekcjach matematyki uczniowie  w 3-4 osobowych grupach  wykonywali ciekawe i podchwytliwe łamigłówki i zagadki logiczne. Na korytarzu w tym dniu specjalne komisje sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia nie tylko uczniów ale także  nauczycieli, rodziców i pracowników obsługi zgodnie z mottem przewodnim akcji „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Mamy nadzieję, że coroczna zabawa z tabliczką mnożenia  przyczyni się do lepszej znajomości tabliczki mnożenia  wśród uczniów naszej szkoły.

Koordynatorzy:

Lucyna Nocek