GUMISIOWY PRZYSMAK

Sezon na zdrowe owoce i warzywa z naszych sadów trwa! Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce- nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim dlatego, że zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Zgodnie ze słowami  piosenki „Witamina A, witamina C są w owocach i warzywach każdy o tym wie…” dzieci z grupy „Gumisie” postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Każdy z nas ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania…. i  d e g u s t a c j i.

Ach…, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie- nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego, że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

Magdalena Pięta