Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki – robimy sok w przedszkolu

Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je. Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Z myślą o witaminkach Maluchy razem z Panią robiły sok marchwiowo-jabłkowy bez dodatku cukru i konserwantów. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki umyły ręce, zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły zasady bezpieczeństwa.

Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie. Samodzielnie wykonany sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostały po nim tylko i wyłącznie „marchewkowe wąsy”.

Justyna Kmiotek