Spotkanie z pisarką Katarzyną Majgier

14 listopada 2013 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Majgier, na które zostali zaproszeni uczniowie klas szóstych naszej szkoły. Katarzyna Majgier to współczesna autorka książek dla dzieci i młodzieży. Pisać zaczęła już w pierwszej klasie szkoły podstawowej, a jej pierwszą  książką była "Amelka". Popularnością wśród nastolatek cieszy się cykl utworów o Ani Szuch, na który składa się kilka tytułów: "Trzynastka na karku", "Marzycielka", "Po co mi chłopak", "Miłość ci wszytko wybaczy". Spotkanie z młodzieżą polegało na prowadzeniu partnerskiego dialogu. Pisarka wyczerpująco odpowiadała na wszystkie pytania. Opowiadała o swoim życiu mocno powiązanym z pracą pisarską. Zachęcała do czytania. Podkreślała, że książki stanowią często drogę rozwiązywania wielu problemów. Starała się obudzić w młodzieńczych umysłach pasję do czytania. Pisarka swą miłość do młodzieży przelała na papier. Wydała wiele książek. Nasi uczniowie tuż po spotkaniu zakupili kilka z nich. Spontaniczność Katarzyny Majgier, doskonały kontakt z młodzieżą sprawiły, że było to spotkanie niezwykle fascynujące, a miłą pamiątką pozostaną fotografie, dedykacje i autografy.

Anna Madejczyk