Spotkanie z Panami Policjantami

Dnia 17 października 2018r. w Przedszkolu w Brzyskach odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami Powiatowej Policji w Jaśle-młodszymi aspirantami: Michałem Czoporem i Pawłem Wojdyłą.

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant w formie praktycznej przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wytłumaczył jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami, zadawały pytania. Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął na boisku szkolnym. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolacy mogli posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie, które przybliżyło i usystematyzowało dzieciom zasady bezpieczeństwa dotyczące ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa dzieci  w przedszkolu i w domu. Liczymy na ponowne spotkanie!

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych