Wycieczka do Krosna - Bóbrki - Dukli

Dnia 16 października 2018 r. uczniowie klas I – III wybrali się do Regionalnego Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie na spektakl pt. „Alicja w krainie czarów” w wykonaniu Teatru Bohema z Bielska – Białej. Dzięki głównej bohaterce, która przenosiła się do bajkowych krain, uczniowie zobaczyli wiele barwnych postaci z Krainy Czarów. Fantastyczna gra aktorska, świetna choreografia i efekty świetlne sprawiły, że sztuka teatralna okazała się niesamowitą przygodą w krainie baśni.

Po spektaklu uczniowie klasy I a, II b i III b udali się do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. W otoczeniu przepięknego lasu, w XIX wiecznych kopankach zobaczyli naturalną ropę naftową. Spacerując alejkami, podziwiali unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym z XX wieku. We wnętrzach budynków, dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym, przenieśli się w czasy, kiedy na kopalni pracował jeszcze sam Ignacy Łukasiewicz.  Po zwiedzaniu zakupili  pamiątki w muzealnym sklepiku.

W tym samym czasie uczniowie z klasy I b, II a i III a pojechali do Dukli, gdzie w Zespole Parków Krajobrazowych  poznali rośliny i zwierzęta żyjące w naszych lasach - w oparciu o bardzo ciekawą ekspozycję edukacyjno – przyrodniczą. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe zakładki i zdjęcia obszarów oraz zwierząt chronionych w naszym otoczeniu.

Wycieczka była udana i dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Danuta Biernacka, Dorota Kita, Krystyna Maculak, Agnieszka Madejczyk, Anna Madejczyk, Małgorzata Przewoźnik, Marta Rak, Małgorzata Wałczyk,