Spotkanie profilaktyczne pt. „Wiem, co jem”

W dniu 26.11.2018 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z naszą higienistką szkolną – panią Janiną Nowak. Podczas spotkania pani Jasia opowiadała o różnych dziecięcych smakołykach i wspólnie z dziećmi klasyfikowała je na zdrowe i niezdrowe produkty.  Pani Janina wytłumaczyła również uczniom jak ważne jest zdrowe odżywianie bogate w witaminy i minerały, że w ciągu dnia istotne są regularne posiłki oraz picie zdrowych soków – najlepiej świeżo wyciskanych z owoców. Na zakończenie spotkania uczniowie wykonali plakat pt. „Wiem, co jem” z podziałem na zdrowe i szkodliwe produkty.

Serdecznie dziękujemy pani Janinie za poświęcony dla nas czas i bardzo pouczającą lekcję o zdrowym odżywianiu.

Anna Berkowicz

Małgorzata Wałczyk