PODSUMOWANIE PROJEKTU „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

Nasze przedszkole w dniach 19.11.18 – 23.11.2018 we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Jaśle po raz kolejny przystąpiło do programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”. Celem programu było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy a także wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony ich dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. W ww. tygodniu został przeprowadzony cykl pięciu zajęć dydaktycznych o tematyce antynikotynowej dla dzieci 6-letnich z grup 0”a” i 0 „b”: Wycieczka – poszukiwanie źródeł dymu, „Co i dlaczego dymi?”, „Jak się czuję kiedy dymi papieros?”, „Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?”, „Jak unikać dymu papierosowego?”. Podczas realizacji zajęć, przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, dowiedziały się skąd może wydobywać się dym, jakich jest kolorów i co to może oznaczać. Dzieci wykonywały prace plastyczne pt. „Nie pal przy mnie” oraz inne promujące czyste powietrze, nie zabrakło również piosenek.

Realizując program edukacyjny, spotykamy się z ogromnym zadowoleniem wśród dzieci, które zawsze chętnie uczestniczą w realizacji takich działań oraz akceptacji rodziców, którzy zawsze chętnie wspierają program ,służąc swoją pomocą.

mgr Joanna Nowak

mgr Jolanta Piekarz