Andrzejki w świetlicy

29 listopada 2018r. nasza świetlica zamieniła się w magiczną salę, w której zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji.  Potem rozpoczęliśmy zabawę wspólnie z dwiema wróżkami, w które wcieliły się starsze koleżanki z kl. VI b: Madzia Madejczyk i Julia Wałczyk. Tradycyjne wróżby przeplatały się z nowoczesnymi, a wszystkie „przepowiadały” bliższą lub dalszą przeszłość. Były kubki przyszłości, magiczne znaki, kostki szczęścia, piłeczki,  kolory i oczywiście przekłuwanie serca z imieniem wybranka.

Wszystkiemu towarzyszyło dużo śmiechu, bo każdy miał świadomość, że to tylko zabawa. Oczywiście dzieci wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.

Anna Berkowicz

Małgorzata Wałczyk