Skarby mórz i oceanów

Dzieci z przedszkola miały możliwość oglądania wystawy zorganizowanej, dzięki p. Alicji Tomasik, której bardzo serdecznie dziękujemy na temat „Skarby mórz i oceanów”. Imponującą kolekcję okazów fauny mórz i oceanów zaprezentował p. Stanisław Jantura, kolekcjoner okazów flory i fauny mórz i oceanów. Przedszkolaki miały możliwość wysłuchania ciekawej prelekcji i obejrzenia ponad 500 okazów. Były to miedzy innymi unikatowe okazy mięczaków, rekina koralowego i plamistego, szczęki rekina ludojada, egzotyczna kolekcja ryb zamieszkujących głębiny oceaniczne, ciekawe okazy rozgwiazd, gąbek, jeżowców i ślimaków .

Na wystawie nie zabrakło też kolekcji muszli ozdobnych oraz muszli największego ślimaka na świecie syrnixa, a także bursztynów z Morza Bałtyckiego. Wszystkich zachwycały piękne wyroby z pereł ,korali i bursztynów. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody, która na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Wychowawczynie przedszkola