Wiem co jem - spotkanie profilaktyczne

W dniu 05.12.2018r. w grupach 0 „a” i 0 „b” odbyły się zajęcia z Panią  Janiną Nowak pielęgniarką Ośrodka Zdrowia w Brzyskach. W  ramach realizacji akcji „Wiem co jem”pani Janina wyjaśniła  dzieciom na czym polega jej praca. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Tłumaczyła  dlaczego  należy  ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców. Wyjaśniła również  dzieciom w oparciu o ilustracje, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna.

Pani Janina w interesujący sposób przedstawiła dzieciom piramidę żywienia. Omawiała produkty żywnościowe  na kolejnych piętrach piramidy - od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowszych po te, które w odżywianiu powinny sie znaleźć  w niewielkich ilościach.

Serdecznie dziękujemy pani Janinie za zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu.

Wychowawczynie