Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej

W dniu 29 maja 2014 roku odbyły się szkolne eliminacje do VIII edycji Gminnego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, podniesienie świadomości ekologicznej, uwrażliwienie na problemy ochrony środowiska i wszystkich jego elementów, kształtowanie postawy aktywnego uczestnictwa w zdobywaniu wiadomości i poznawaniu środowiska. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu 25 zadań testowych o różnym stopniu trudności. Najlepsze wyniki uzyskali:

1 miejsce - Piotr Madejczyk klasa 6a - 100 pkt.

2 miejsce - Grzegorz Zięba klasa 6a - 98 pkt.

3 miejsce - Szymon Bal klasa 6a - 97 pkt.

4 miejsce - Karol Wojdyła klasa 6a - 85 pkt.

Wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w VIII Gminnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej, który odbędzie się 5 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej.

Marta Rak