Spotkanie z pisarką Melanią Kapelusz / zwiedzanie ekspozycji w Muzeum Regionalnym w Jaśle

23 września 2014 roku uczniowie klasy IIb Szkoły Podstawowej w Brzyskach wzięli udział w spotkaniu z pisarką Melanią Kapelusz zorganizowanym przez MBP w Jaśle  w ramach IX Festiwalu Poezji i Prozy. Melania Kapelusz mieszka we Wrząsowicach pod Krakowem. Jest absolwentką prawa i studiów literacko – artystycznych na UJ. Publikuje w „ Świerszczyku”. Dużą popularność przyniosły jej książki: „Kinga i co z niej wyrośnie”, „Koty, czyli historie pewnego podwórka” oraz „ Krasnoludki”. W swojej twórczości niezwykle umiejętnie łączy humor z łagodną dydaktyką.

Autorka opowiedziała zebranym o swoich książkach, o tym jak powstają i skąd rodzą się w jej głowie pomysły na pisanie. Dzieci aktywnie włączyły się w zaproponowane przez gościa zabawy, zadawały liczne pytania. Najwięcej emocji wzbudziła lekcja przedstawiania młodych czytelników. Na zakończenie mali czytelnicy otrzymali autografy autorki i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Dodatkową atrakcją było zwiedzenie ekspozycji w Muzeum Regionalnym w Jaśle. Przewodnik opowiadał o życiu naszych przodków i pokazywał eksponaty z dawnych lat.

Dzieci powróciły do domu z myślą, że opowiedzą wszystko swoim rodzicom i dziadkom, a na dobranoc przeczytają bajkę Melanii Kapelusz.

Anna Madejczyk

Bogusława Madej