Spotkanie z pisarką Joanną Olech

18 listopada 2014r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Olech. Uczestniczyły w nim uczennice naszej szkoły z klasy IVb: Gabriela Dziedzic, Emilia Madejczyk, Emilia Mikoś, Sandra Wachowicz, Jowita Wojdyła.

Joanna Olech jest znaną i lubianą autorką i ilustratorką  książek dla dzieci. Jej debiutem pisarskim była „Dynastia Miziołków” – zabawna powieść w formie pamiętnika, która stała się dziecięcym bestsellerem. W 1997 r. na rynku pojawiła się druga powieść autorki „Gdzie diabeł mówi… do usług”. Jej „Czerwonego Kapturka”  wyróżniono w konkursie na Najpiękniejsze Książki Roku 2005.  Popularność zdobyły również utwory  „Kto ty jesteś?” oraz „Mam prawo i nie zawaham się go użyć”.

W trakcie spotkania pisarka przybliżyła słuchaczom swoją twórczość. Zdradziła,  jak to się stało, że została pisarką i w bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich bohaterach.  Atrakcją dla dzieci były zabawy, konkursy, quizy rysunkowe oraz słodkie nagrody.

Miłą pamiątką dla uczestników pozostaną autografy i dedykacje w książkach, które można było zakupić po zakończeniu spotkania.

Pamiątkowe zdjęcie i pożegnanie autorki gorącymi brawami było wyrazem podziękowania za miłe i ciekawe spotkanie.

Anna Madejczyk