Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca 2015 roku  odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktyczno – wychowawczych.  Po uczestnictwie  w dziękczynnej Mszy Świętej, która rozpoczęła się o godz. 900 w kościele parafialnym w Brzyskach, wszyscy udali się do szkoły. W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Brzyska, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Brzyskach, przewodnicząca Rady Rodziców, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz   pracownicy administracji  i obsługi szkoły podstawowej.

Akademia rozpoczęła się uroczystym przekazaniem sztandaru szkoły przez uczniów klas szóstych – uczniom klas piątych. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły - pan  Wiesław Marcisz, który powitał wszystkich zebranych, podsumował  wyniki osiągnięte przez szóstoklasistów na sprawdzianie oraz przedstawił informacje na temat prac wykonanych na terenie  szkoły w mijającym  roku. Kolejno głos zabrał  wójt – pan Rafał Papciak, który także pogratulował  uczniom wyników w nauce, wręczył dwie nagrody  ufundowane przez Wójta Gminy Brzyska: Gabrieli Kwaśny – jako najlepszej uczennicy szkoły oraz Gabrieli Banach – jako wyróżniającej się osobowości w roku szkolnym 2014/2015. Na koniec złożył wszystkim  życzenia udanych wakacji  i szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów z klasy  II„a”, II„b” oraz III.  Uczniowie przedstawili bogaty program słowno – muzyczny dotyczący odpoczynku  w czasie wakacji, podróży w różne ciekawe zakątki kraju oraz bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Z zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli. Po ich występie uczniowie z klasy piątej pożegnali  kolegów i  koleżanki z klasy szóstej ciepłymi słowami i życzeniami wszelkiej pomyślności. Obdarowali przyszłych uczniów gimnazjum pamiątkowymi aniołkami. W ostatniej części akademii  wystąpili  tegoroczni  absolwenci. Szóstoklasiści  w oryginalny sposób przedstawili siedem lat swojego pobytu w murach naszej szkoły. Było wesoło, ale też i niejednemu z zebranych łza zakręciła się w oku.

Po programie artystycznym dyrektor szkoły wraz z panią dyrektor, złożyli  gratulacje i wręczyli dyplomy za wzorową naukę oraz 100% frekwencję uczniom  klas I – V. Następnie dyrektor wręczył uczniom, którzy wyróżnili się pracą   na rzecz klasy i szkoły nagrody książkowe, a także listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów. Rada Rodziców, jak co roku, przyznała nagrody książkowe dla najlepszego ucznia z każdej klasy. Nagrody wręczyła przewodnicząca Rady Rodziców p. Maria Kwaśny.

Na zakończenie pan dyrektor złożył pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom życzenia udanego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego, po czym uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, by tam odebrać świadectwa.

Bogusława Madej

Krystyna Maculak