Gala Laureatów XII Międzywojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Ja i Świat”

Uczennica klasy Ib, Paulina Godlewska, wraz ze swoja mamą i wychowawcą miały zaszczyt uczestniczyć w uroczystej Gali Laureatów XII Międzywojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Ja i Świat”, która odbyła się 10 czerwca 2016r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z ościennych województw, w różnych kategoriach wiekowych. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie 2 utworów poetyckich na temat relacji i zjawisk obecnych w życiu młodych piszących.

Spośród 160 nadesłanych prac w I kategorii wiekowej (klasy 0-2) jury dostrzegło wiersz pt. „Bazie”, którego autorką jest uczennica naszej szkoły. Paulina właśnie za ten wiersz została wyróżniona, otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe.

„Bazie”

Zakwitła wierzba przy drodze,

bazie są miłe jak kotki.

Codziennie obok niej chodzę,

by poczuć zapach ten słodki.

Czasami mam też ochotę,

zerwać gałązki z baziami.

Gdy w słońcu błyszczą jak złote,

i wiosny są zwiastunami.

Lecz nie chcę kaleczyć drzewa,

więc tylko patrzę z zachwytem.

Jak nad nimi skowronek śpiewa,

a pole zieleni się żytem.

Gratulujemy ogromnego sukcesu małej poetce na szczeblu wojewódzkim i życzymy dalszych!!!

Iwona Pacana-Czech