Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

W dniu 21 czerwca 2016 roku uczniowie klas pierwszych wybrali się na wycieczkę do Krakowa. W pierwszej kolejności zwiedzili Ogród Zoologiczny w Krakowie. Wśród wielu gatunków zwierząt podziwiali m.in. słonie, żyrafy, lwy, tygrysy, małpy, wilki, hipopotamy, papugi. Jednak największą frajdę uczestnikom wycieczki sprawiło zwiedzanie MINI ZOO, w którym mogli pogłaskać i nakarmić zwierzęta oraz sprawdzić, jaki twardy jest pancerz żółwia.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Kopalni Soli w Wieliczce. Zwiedzanie rozpoczęło się od pokonania 380 schodów, którymi wszyscy zeszli na poziom I kopalni. Trasa prowadziła przez korytarze i komnaty na trzech poziomach. Podczas wycieczki z przewodnikiem podziwialiśmy wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziorka, oryginalne urządzenia i sprzęty, a także groty, w których znajdują się solne rzeźby i żyrandole będące dziełem górników. Uczniowie poznali legendę o księżnej Kindze, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Na powierzchnię wyjechaliśmy czteropiętrową windą, która wznosiła się z szybkością 4m/s. Po tak długiej wędrówce wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale pod ogromnym wrażeniem tego co zobaczyli.

Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą, natomiast ogród zoologiczny był uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej wszyscy z wielką ochotą wstąpili do McDonald’s.

Uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale bardzo uśmiechnięci i zadowoleni!

Opiekunowie:

Iwona Pacana-Czech