Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Wakacyjny czas dobiegł końca. 1 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny rok szkolny, który z pewnością dla wielu z nich będzie czasem wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i poszerzania swoich umiejętności.

Przybyłych na uroczystość uczniów, rodziców oraz pracowników Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Brzyskach powitał dyrektor Szkoły Podstawowej       w Brzyskach, pan Wiesław Marcisz, który złożył nauczycielom życzenia wytrwałości w codziennej pracy oraz satysfakcji z osobistych dokonań i sukcesów,  uczniom zaś życzenia niespożytej energii potrzebnej do zdobywania wiedzy oraz tworzenia dobrego klimatu w szkole a także wykorzystania wszystkich możliwości do rozwoju i doskonalenia, jakie daje im szkoła. Wójt Gminy Brzyska, pan Rafał Papciak oraz dyrektor Gimnazjum w Brzyskach, pan Tadeusz Maculak biorący udział w uroczystości, życzyli kadrze pedagogicznej i uczniom, aby najbliższy rok szkolny obfitował w sukcesy, przyniósł zadowolenie i spełnienie wszystkich zamierzeń  i celów.

Podczas uroczystej akademii uczniowie przypomnieli, że 1 września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale również 77 rocznica wybuchu II wojny światowej.

Po części artystycznej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas   na krótkie spotkanie.

Agata Delikat, Małgorzata Przewoźnik, Maria Laskowska