Profilaktyczne spotkanie z policjantem

6 września 2016r.  uczniowie naszej szkoły gościli funkcjonariusza Posterunku Policji w Kołaczycach, Pana sierżanta sztabowego Marcina Bargieła. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Dowiedziały się, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe – każdy uczeń otrzymał odblaskowy breloczek. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby ich unikania.

Przypomniał również o przeciwdziałaniu agresji i przemocy w szkole.  Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję sprawdzić zasady właściwego przechodzenia przez jezdnię w praktyce, na pobliskim przejściu dla pieszych.

Agata Delikat