Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

Dnia 27 września 2016 roku uczniowie klas IV i VI Szkoły Podstawowej w Brzyskach uczestniczyli w spotkaniu autorskim z poetą Pawłem Beręsewiczem w Jasielskim Domu Kultury w Jaśle. Paweł Beręsewicz jest autorem wielu powieści, opowiadań i wierszy adresowanych do młodych czytelników. Jego utwory to: „Na przykład Małgośka”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Co tam u Ciumków?”, „Lalki Dorotki”. Za swoje książki wielokrotnie otrzymał nagrody literackie. Poeta jest też tłumaczem i współautorem wielu słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich.

Podczas spotkania autor w ciekawy sposób zachęcał do czytelnictwa opowiadając o bohaterach swoich utworów, nie zdradzając najciekawszych wątków. Poeta prowadził rozmowę przy filiżance kawy - w formie dialogu z słuchaczem. Każdy z poruszanych przez nich tematów rozbudzał wśród  młodzieży miłość do literatury.

W tym dniu uczniowie zwiedzili też wystawy Muzeum Regionalnego w Jaśle. Wysłuchali opowieści przewodnika o tradycjach regionu jasielskiego i obejrzeli ciekawe eksponaty pochodzące z naszych ziem oraz wyroby i rękodzieła twórców naszych przodków.

Elżbieta Fundakowska

Anna Madejczyk