Wycieczka do Krosna - Jasła

Dnia 04. 10. 2016r. uczniowie klasy Ib, II i IIIb byli na wycieczce w Krośnie. W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza  obejrzeli  przedstawienie teatralne pt.: „Kopciuszek”, w wykonaniu aktorów Teatru Bohema. Historia biednej sieroty została przedstawiona w oryginalny i żartobliwy sposób.  Dużą rolę odegrała także muzyka, która pobudzała dziecięcą widownię, będącą niezwykle zaangażowaną w to, co się dzieje na scenie.  W drodze z Krosna do Jasła uczniowie zjedli swój „wymarzony” posiłek w ulubionej restauracji McDonald’s.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Jaśle. Uczniowie obejrzeli liczne zbiory sztuki ludowej, zbiory archeologiczne oraz obrazy i rzeźby o tematyce religijnej. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody wycieczka  była udana i sprawiła wszystkim uczestnikom wiele radości.

Małgorzata Przewoźnik

Dorota Kita