Przedszkolak bezpieczny na drodze

Dnia 06.10.2016r. na zaproszenie dzieci i nauczycieli przybyli do naszej szkoły policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych z oddziałów przedszkolnych zgromadziły się w  sali gimnastycznej, aby powitać niecodziennych gości.  Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Pan aspirant Krzysztof Wojdyła oraz sierżant sztabowy Michał Czopor,  a zarazem rodzic dwojga naszych wychowanków, chętnie wyjaśniali dzieciom na czym polega praca policjanta. Policjanci przypomnieli, w jaki sposób i w jakich miejscach należy przechodzić przez jezdnię, jakie zachowania w pobliżu jezdni są niedozwolone.  Przestrzegali przed spotkaniami oraz rozmowami z nieznajomymi osobami. Wytłumaczyli jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania  pracy.  Na szczególną uwagę zasłużył  policyjny lizak oraz kajdanki. Następnie po wyjściu na plac przedszkolny dzieci  miały możliwość  oglądania wozu policyjnego, posłuchania syreny oraz policjantów porozumiewających się przez radiostację. Przedszkolaki wspólnie z Panem policjantem przećwiczyły bezpieczne przejście przez pasy.

Każdy przedszkolak już wie, że policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za czas poświęcony naszym przedszkolakom.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych