Internetowy Teatr TVP dla szkół

10 października 2016r. w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych miały możliwość obejrzenia spektaklu „na żywo” pt: „Baśń o Rycerzu bez Konia” transmitowanego przez Teatr Banialuka z Bielska-Białej. Było to dowcipne i wciągające widowisko familijne, opowiadające przygody Rycerza bez konia i Konia bez rycerza, którzy szukają siebie nawzajem. Obok tytułowych bohaterów w przedstawieniu pojawiły się uwięziona w wieży królewna, źli rozbójnicy, czarodziejka z magiczną kulą i straszny smok.

Wartka akcja, rozgrywana w planie żywym i lalkowym, znakomite kreacje aktorskie, pełen inwencji ruch sceniczny i dowcipne piosenki sprawiły, że przedstawienie zachwyciło wszystkie dzieci. Była to zarazem opowieść z morałem, o tym, że marzenia się spełniają, jeżeli tylko nie przestajemy w nie wierzyć.

Obsada:
scenariusz: Marta Guśniowska