Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Apel szkolny - Bezpieczne wakacje 2018!

2018-06-20

 

 

 

 

 

 

   W dniu 18 czerwca 2018r. odbył się ostatni w tym roku apel szkolny. Na spotkanie z przedszkolakami oraz uczniami klas I – VII zaproszony został nasz dzielnicowy z Posterunku w Kołaczycach, Pan sierżant sztabowy Krzysztof Żychowski. Głównym tematem apelu były „Bezpieczne wakacje 2018”. Pan policjant  przybliżył uczniom najczęstsze sytuacje, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ich uczestników w domu, na drodze i nad wodą. Pouczył, jak należy zachować się w ww. sytuacjach, przypomniał numery telefonów służb mundurowych i medycznych, odpowiadał na liczne pytania najmłodszych dzieci. Następnie wspólnie z dyrekcją przekazał karty rowerowe uczniom klas czwartych życząc im bezpiecznego korzystania z uroków jazdy na rowerze. Na zakończenie apelu zostały rozdane dyplomy i nagrody uczniom, którzy z sukcesami reprezentowali szkołę w licznych konkursach i zawodach sportowych.

 

Agata Delikat

 

Czytaj więcej o: Apel szkolny - Bezpieczne wakacje 2018!

Próbna ewakuacja szkoły !

2018-06-19
Powiększ zdjęcie

  

 

 

 

 

 

   Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. Każdy zakład pracy musi wg przepisów posiadać oznaczone drogi ewakuacyjne oraz plan ewakuacji. W przypadku szkół jest to szczególnie ważna sprawa i dlatego co dwa lata odbywa się trening ewakuacji, w którym uczestniczą wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Za przygotowanie planów ewakuacji i jej prowadzenie odpowiedzialny jest dyrektor placówki oświatowej a osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie ewakuacji jest wyznaczona przez dyrektora szkoły osoba odpowiedzialna, w tym przypadku sekretarz szkoły.

   W dniu 14 czerwca 2018r. / czwartek / w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzyskach została przeprowadzona próbna ewakuacja. Sygnał do ewakuacji dał alarmowy 5 - krotny dzwonek szkolny oraz syreny alarmowe OSP w Brzyskach i OSP w Kłodawie. Została przeprowadzona ewakuacja uczniów, nauczycieli i pracowników administracyjno - obsługowych. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły oznaczony drogami ewakuacyjnymi. Ogólny apel na boisku był potwierdzeniem, że wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zdążyli się ewakuować w wyznaczonym czasie. Nadmienić należy, że na lekcjach wychowawczych oraz ogólnym apelu szkolnym zostały przypomniane powody ewakuacyjne oraz drogi, którymi uczniowie opuszczają budynek szkoły. Należy także podkreślić fakt, że uczniowie bez paniki lecz z dużym zdyscyplinowaniem wykonali zadanie próbnej ewakuacji. Wszystko przebiegło więc, jak należy.      

   Tradycyjnie w ćwiczeniu ewakuacyjnym uczestniczą jednostki straży pożarnych, dla których ewakuowanie szkoły jest ważnym ćwiczeniem doskonalącym umiejętność prowadzenia akcji i współdziałania z władzami szkolnymi. Takie treningi miały już miejsce w  Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzyskach i z pewnością będą powtórzone.  Podziękowanie dla strażaków ochotników oraz zawodowych z Brzysk i Kłodawy za zaangażowanie i liczny udział w próbnej ewakuacji szkoły.

 

Czytaj więcej o: Próbna ewakuacja szkoły !

Wycieczka do Szczucina i Pacanowa

2018-06-18
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   Dnia 14. 06. 2018 r. uczniowie klasy I b, II b, III i V b byli na wycieczce w Szczucinie i  Pacanowie.

   W Szczucinie uczniowie zwiedzili Muzeum Drogownictwa, gdzie  zgromadzone są ekspozycje muzealne, będące widzialnymi dowodami historii i osiągnięć technicznych polskich drogowców na przestrzeni wieków.  Najpierw obejrzeli kilka filmów na temat bezpieczeństwa na drogach, a następnie wystawy wewnątrz budynku, które są podzielone tematycznie i zawierają drobniejsze zbiory dokumentów, numizmatów, sztandarów, instrumentów pomiarowych i laboratoryjnych.  Na ekspozycji zewnętrznej zobaczyli kilkadziesiąt urządzeń i maszyn drogowych, ustawionych na wzniesieniu z wbudowanymi różnymi nawierzchniami, któremu alejki nadały formę muszli ślimaka. Mogli dotykać zgromadzonych maszyn,  a nawet do nich wsiadać.  Na pamiątkę pobytu w muzeum otrzymali kamizelki odblaskowe.

   Następnym punktem wycieczki było Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Jest to miejsce popularyzujące dobrą literaturę i pobudzające wyobraźnię. Wewnątrz centrum bajki uczniowie zobaczyli interaktywną wystawę „Bajkowy Świat”.  Zwiedzając ją, odwiedzili różne zakątki świata, poznali charakterystyczne dla nich bajki, a nowoczesne multimedia sprawiły, że czuli  jakby znaleźli się w środku jednej z nich. W Krainie Soria Moria poszukiwali Zamku Szczęścia, łącząc świat baśni i legend z najnowocześniejszą technologią ekspozycyjną. Wzięli również udział w warsztatach„ Wybuchowa nauka”, podczas których  poznali właściwości niezwykłego  i widowiskowego ciekłego azotu. Obejrzeli kilka eksperymentów, jedli mrożone chrupki i molekularne lody. Pomiędzy poszczególnymi atrakcjami mogli przechadzać się po wspaniałym ogrodzie pełnym kwiatów i postaci z bajek. Na zakończenie obejrzeli  film pt. „Pippi Langstrumpf” w kinie Szkatułka.

    Wycieczka była udana i dostarczyła dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

Małgorzata Przewoźnik, Bogusława Madej, Dorota Kita, Anna Madejczyk

Czytaj więcej o: Wycieczka do Szczucina i Pacanowa

II Etap Szkolnego konkursu matematycznego „Władca Liczb”

2018-06-18
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   12 czerwca  2018 r.   w naszej szkole odbył się II etap Szkolnego konkursu matematycznego pt. „Władcy liczb”. W konkursie udział wzięło 21 uczniów,  którzy osiągnęli najwyższe wyniki w I etapie konkursu pt. „Klasowy władca liczb” z klas IV-VII. Zestaw konkursowy zawierał różnego rodzaju działania na liczbach, sprawdzające  nie tylko sprawność rachunkową uczestników ale także spostrzegawczość i stosowanie własności działań na liczbach.

   Największą umiejętnością szybkiego, sprawnego i poprawnego  liczenia wykazali się:

  1. Kinga Nowak kl. VII a – I miejsce,
  2. Wiktoria Nowak kl. VII a – II miejsce,
  3. Jakub Gadzała kl. VII a – III miejsce.

Szkolnym Władcą Liczb została Kinga Nowak

   Gratulujemy wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Zespół konkursowy:

mgr Elżbieta Dziedzic

mgr Lucyna Nocek

Czytaj więcej o: II Etap Szkolnego konkursu matematycznego „Władca Liczb”

„Stara książka w nowym miejscu”

2018-06-12
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   W dniu 5 czerwca 2018r. nastąpiło podsumowanie szkolnej akcji „Stara książka w nowym miejscu”. W akcji wzięli udział uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Brzyskach oraz nauczyciele. W akcji dzieci zebrały bajki, książeczki o tematyce młodzieżowej, lektury, albumy, które przekazane zostały do świetlicy szkolnej. Akcję wsparli również nauczyciele. Imponujący księgozbiór, liczący kilkaset woluminów przekazała Pani Agnieszka Paja. Wśród przekazanych pozycji książkowych znalazły się albumy, encyklopedie, przewodniki, książki popularno – naukowe, historyczne, religijne, biografie,  słowniki, filmy edukacyjne i inne. Przekazane książki są w dobrym stanie, wzbogacą księgozbiór biblioteki szkolnej i będą bardzo przydatne zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli i pracowników szkoły.  

  Składamy serdeczne podziękowania Pani Agnieszce za  dostrzeżenie potrzeb naszej szkoły oraz za bezinteresowną pomoc i przekazanie rodzinnej kolekcji książek. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

Alicja Bochnia - Tomasik

Czytaj więcej o: „Stara książka w nowym miejscu”

Podsumowanie akcji charytatywno - ekologicznej ,,Nie wyrzucaj jak leci wszystkiego do śmieci - wszyscy zbieramy plastikowe nakrętki dla Kacperka”

2018-06-12
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   W dniu 05.06.2018 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Brzyskach w ramach akcji ekologicznej ,,Nie wyrzucaj jak leci wszystkiego do śmieci - wszyscy zbieramy plastikowe nakrętki”  zorganizowane przez Szkolne Koło Wolontariatu odbyło się podsumowanie akcji, która trwała od 1 do 31  do maja. W zbiórce wzięło udział 93 uczniów naszej szkoły którzy zebrali łącznie 77032 sztuk. Wyniki zbiórki plastikowych nakrętek w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:

 

Lp.

Oddział / klasa

Liczba uczniów biorących udział w akcji

Zebrana nakrętki

Miejsce

1.

Oddział 0 a

16

16915

I

2.

Oddział 0 b

14

12803

II

3.

Krasnale

13

8936

III

4.

Klasa II a

5

8752

IV

5.

Gumisie

12

8190

V

6.

Maluchy

13

6147

VI

7.

Klasa I b

3

3800

VII

8.

Klasa IV a

2

3105

VII

9.

Klasa IV b

3

2930

IX

10.

Klasa III

7

2472

X

11.

Klasa VII a

2

1084

XI

12.

Klasa VII b

2

1008

XII

13.

Klasa I a

1

520

XIII

14.

Klasa V b

1

370

XIV

Razem

94

77032

 

 

          Rekordzistami okazali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły:

  • Mateusz Gajda /IIa/ - 5000 sztuk,
  • Maksymilian Czopor /0b/ - 4150 sztuk,
  • Miłosz Rec /0b/ - 3547 sztuk,
  • Michał Nosal /0a/ - 3475 sztuk,
  • Błażej Wolak /0a/ - 3213 sztuk

 

          W akcji wzięło udział 68 uczniów z pięciu oddziałów przedszkolnych. Łącznie zebrali oni 52991 sztuk. Wyniki, przedstawiają się następująco:

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Oddział / klasa

Zebrane nakrętki

Miejsce

1

Maksymilian Czopor

Oddział 0 b

4150

I miejsce

2

Miłosz Rec

Oddział 0 b

3547

II miejsce

3

Michał Nosal

Oddział 0 a

3475

III miejsce

4

Błażej Wolak

Oddział 0 a

3213

IV miejsce

5

Julia Kras

Krasnale

2400

V miejsce

6

Wiktor Wojdyła

Oddział 0 a

2390

VI miejsce

 

Na wyróżnienie zasługują również uczniowie:

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Oddział / klasa

Zebrana nakrętki

Miejsce

1

Zofia Matysik

Gumisie

1840

wyróżnienie

2

Zuzanna Samborska

Maluchy

1812

wyróżnienie

3

Jakub Gajda

Gumisie

1765

wyróżnienie

4

Lena Pogorzelska

Oddział 0 a

1500

wyróżnienie

5

Filip Maziarka

Maluchy

1290

wyróżnienie

6

Błażej Biernacki

Oddział 0 b

1100

wyróżnienie

7

Katarzyna Materowska

Krasnale

1100

wyróżnienie

8

Igor Gajda

Oddział 0 a

1054

wyróżnienie

9

Kinga Barczentewicz

Gumisie

1050

wyróżnienie

10

Emilia Gajda

Gumisie

1025

wyróżnienie

11

Wiktor Kardas

Maluchy

1000

wyróżnienie

12

Kacper Kobak

Krasnale

1000

wyróżnienie

 

            Z klas I- III w akcji wzięło udział 16uczniów z 4 oddziałów/ Ia. Ib, IIa, III/. Łącznie zebrano 15544 sztuk.  Wyniki, przedstawiają się następująco:

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Zebrana nakrętki

Miejsce

1

Mateusz Gajda

klasa II a

5000

I miejsce

2

Nikola Kawalec

klasa II a

1900

II miejsce

3

Miłosz Czupa

klasa I b

1693

III miejsce

4

Maja Pogorzelska

klasa II a

1500

IV miejsce

5

Marlena Bożek

klasa I b

1035

V miejsce

6

Angelika Mokrzycka

klasa III

1000

VI miejsce

 

         

          Z klas  starszych IV - VIIW akcji wzięło udział  9uczniów z pięciu oddziałów (IVa, IVb, Vb, VIIa, VIIb). Łącznie zebrano 8497 sztuk. Najwięcej nakrętek zebrali:

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Oddział / klasa

Zebrana nakrętki

Miejsce

1

Maciej Szarek

klasa IV a

2565

I miejsce

2

Zuzanna Stasiowska

klasa IV b

1280

II miejsce

3

Jakub Taraba

klasa IV b

1150

III miejsce

 

   Zebrane przez uczniów nakrętki zostały przekazane na leczenie i rehabilitację dla podopiecznego Fundacji Słoneczko, pięcioletniego Kacperka Sochy z Jasła, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekooporną. Zebrane nakrętki zostały przekazane rodzicom chłopca. Mamy nadzieję, że udział każdego z nas w tej akcji choć w niewielkim stopniu przyczyni się do powrotu chłopca do zdrowia.

   Akcję zbiórki surowców wtórnych zorganizowała i nadzorowała pani mgr Alicja Bochnia-Tomasik. Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

                                                                                            

  Alicja Bochnia - Tomasik

 

 

Czytaj więcej o: Podsumowanie akcji charytatywno - ekologicznej ,,Nie wyrzucaj jak leci wszystkiego do śmieci - wszyscy zbieramy plastikowe nakrętki dla Kacperka”

Wycieczka do Warszawy

2018-06-11
Powiększ zdjęcie

 

           

 

 

 

 

   W dniach 6-8 czerwca  2018r. odbyła się trzydniowa wycieczka do  stolicy Polski, w której wzięło udział 45 uczniów klas V-VII. Celem tej wycieczki było poznanie historii, zabytków i piękna Warszawy oraz upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania  przez Polskę niepodległości. Po dotarciu  do miasta pan przewodnik oprowadził nas po pięknych Łazienkach Królewskich i zapoznał z historią budowli oraz pomników. Następnie udaliśmy się na Wojskowy Cmentarz na Powązkach. Zwiedzając cmentarz z przewodnikiem   zobaczyliśmy kwatery żołnierzy, którzy walczyli w polskich powstaniach, a także I i II Wojnie Światowej. Jest to najbardziej patriotyczna nekropolia w stolicy, sama nazwa cmentarza upamiętnia tych, którzy zginęli walcząc za ojczyznę. Pochowani zostali tutaj żołnierze walczący podczas powstania listopadowego, styczniowego, wielkopolskiego, powstań śląskich, podczas wojny polsko-bolszewickiej, przewrotu majowego, jak również kampanii wrześniowej. Na cmentarzu znajduje się również kwatera „Na Łączce”, gdzie w latach 1945-56 chowani byli zamordowani przez Urząd Bezpieczeństwa, symboliczna „Dolinka Katyńska”, która jest najważniejszym w mieście miejscem upamiętnienia ofiar zbrodni Katyńskiej. Liczne pomniki i tablice pamiątkowe, również stanowią symboliczne miejsca pamięci, najsłynniejszym z nich jest pomnik Gloria Victis (Chwała Zwyciężonym), upamiętniający żołnierzy walczących podczas II Wojny Światowej. Po zwiedzeniu Powązek nastąpiła wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie obejrzeliśmy szatnie piłkarzy, gabinety odnowy, centrum medialne, prace przy układaniu trawy na stadionie oraz zasiedliśmy na trybunach. Obiadokolację zjedliśmy w restauracji w Pałacu Kultury i Nauki, a następnie nadszedł czas na zakupy w Złotych Tarasach.

   Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od solidnego śniadania, a następnie pojechaliśmy autokarem do Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest wyrazem hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Ekspozycja przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji.  Wysłuchaliśmy opowiadania, o tym zorganizowanym w 1944 r. przez AK zbrojnym wystąpieniu przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim. Obejrzeliśmy również wstrząsający, krótkometrażowy film pt.„Miasto ruin”, który przedstawiał zburzoną i wyludnioną Warszawę z perspektywy lotu wiosną 1945 r. To pierwsza na świecie cyfrowa rekonstrukcja zniszczonego miasta – szarej pustyni usianej gruzami. Zwiedzając muzeum, odebraliśmy czytelny, wierny i wiarygodny przekaz  tamtych wydarzeń. Następnie  zlożyliśmy wizytę w Telewizji Polskiej,  gdzie pan przewodnik  oprowadził nas  po studiach telewizyjnych oraz muzeum telewizji. Największą popularnością cieszyło się studio telewzji śniadaniowj. Po opuszczeniu gmachu TVP zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad,  a następnie  udaliśmy się  na  Stare Miasto. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie  Zamku Królewskiego. Po wizycie w tym pięknym zamku mieliśmy chwilę przerwy na zakup pamiątek, pożywienia, na zrobienie pamiątkowch zdjęć pod Kolumną Króla Zygmunta i udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście. W kościele Św. Krzyża zachwyt wzbudziły piękne ołtarze i tablice upamiętniające miejsca wmurowania serc wielkich Polaków- Fryderyka Chopina i Władysława Reymonta. Zwiedziliśmy również Plac  Piłsudskiego, podziwialiśmy Pałac Prezydencki oraz  zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza.

   Trzeci dzień wycieczki wypełnił ekscytujący pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata.  Ostatnim punktem pobytu w stolicy była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej. Pragniemy podkreślić fakt, iż w wielu zwiedzanych obiektach nasi uczniowie byli chwaleni za właściwe zachowanie. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek w McDonaldzie. Wszyscy wróciliśmy cali, zdrowi i szczęśliwi, że nasza wycieczka  była bardzo atrakcyjna oraz pouczająca, przebiegała w miłej atmosferze i przy  pięknej pogodzie.  Nie było  nudy nawet w autokarze, gdyż śpiewaliśmy piękne piosenki przy gitarowym akompaniamencie pani dyrektor Delikat.

   Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za zakup   czapek z daszkiem, które pięknie prezentowały się i ułatwiały opiekę nad uczniami.

 

 

                                            Teresa Biernacka, Agata Delikat, Elżbieta Fundakowska, Jadwiga Żółtek

Czytaj więcej o: Wycieczka do Warszawy

IX edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego ,, SMART 2018 ”

2018-06-11
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   W dniu  5 czerwca  2018 roku odbyła się  IX edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego   ,, SMART 2018 ”. Do konkursu przystąpiło 44 uczniów klas I-VII. Uczniowie wykazali się wysoką znajomością zagadnień kulturowych, słownictwa, gramatyki oraz umiejętnością czytania ze zrozumieniem.

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe.

Laureaci konkursu z  klas I-III

Lp.

Imię i nazwisko

Miejsce

Klasa

1.

Bartosz Madejczk

I ex aequo

I b

2.

Patrcja Węgrzyn

I ex aequo

I b

3.

Jakub Brzeżowski

I ex aequo

I b

4.

Aleksandra Czopor

I ex aequo

I a

5.

Szymon Żygowicz

II

I b

6.

Julia Klimczak

 III

   I a

7.

Mateusz Gajda

 I

II a

8.

Zofia Wojdyła

 II

II b

9.

Milena Woch

 III

 II a

10.

Natalia Surdel

I

 III

11.

Anna Maguda

II

III

12.

Marlena Gustek

III

III

Laureaci konkursu z klas IV-VII

1.

Julia Brzeżowska

I

IV a

2.

Zuzanna Rachowicz

II

IV a

3.

Fabian Mikoś

III ex aequo

IV a

4.

Zuzanna Stasiowska

III ex aequo

IV b

5.

Anita Reczek

I

V b

6.

Emilia Gustek

II

V a

7.

Magdalena Madejczyk

III

V b

8.

Adrian Madejczyk

I

     V I

9.

Dawid Niezgoda

 II

     VI 

10.

Wiktoria Marcisz

 III

     VI

11.

Kacper Kołodziej

I

      VII

12.

Wiktoria Gustek

II

      VII

13.

Kinga Nowak

III

      VII

 

   Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                  

                                                          Komisja:

                                                 mgr     Agata Delikat  

                                                 mgr      Teresa Biernacka

                                                 mgr     Marta  Szutkowska

Czytaj więcej o: IX edycja Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego ,, SMART 2018 ”

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

2018-06-08
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   Dnia 07.06. 2018r. odbyło się spotkanie autorskie z P. Renatą Piątkowską w Jasielskim Domu Kultury w Jaśle, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy IVa i IVb naszej szkoły. Renata Piątkowska to pisarka i autorka książek dla dzieci. Ukończyła  socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a obecnie mieszka w Bielsku – Białej. Jest mamą Marty i Kacpra, a jej pasją jest jazda konna.

   Dla dzieci napisała m.in.:

„Opowiadania dla przedszkolaków”

„Opowiadania z piaskownicy”

„To się nie mieści w głowie”

„Nie ma nudnych dni”

„Mądra głowa zna przysłowia”

„Z przysłowiami za pan brat”

„Przygoda ma kolor niebieski”

   Twórczość P. Renaty Piątkowskiej pomaga dzieciom zrozumieć świat. W swych książkach pisze o życiu codziennym, w którym wychowują się dzieci. Autorka swą twórczość wzbogaca używając wielu przysłów. Uważa, że dzięki temu młody człowiek postrzega świat o wiele ciekawiej.

   Na zakończenie spotkania uczniowie zakupili książki, z dedykacją i autografem autorki.

 

Anna Madejczyk, Tomasz Trznadel

 

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Szkolny Konkurs Matematyczny „Władca Liczb”

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   5 czerwca 2018 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Brzyskach odbyła się druga edycja I etapu Szkolnego konkursu matematycznego „Władca liczb”. W tym dniu rywalizowali ze sobą wszyscy uczniów klas IV -VII obecni w tym dniu w szkole. Podczas konkursu uczniowie mieli do rozwiązania zestaw rachunków nie wykraczający poza obowiązujący program. Liczył się spryt, znajomość własności działań na liczbach i oczywiście umiejętność szybkiego liczenia.

   Wśród uczestników największą umiejętnością szybkiego i poprawnego liczenia wykazali się:

Klasa IV a:    

I           miejsce –                     Zuzanna Rachowicz – 38 p.

II         miejsce –                     Eryk Wróbel – 31 p.

III        miejsce –                     Kacper Lemek – 20 p.

 

Tytuł Klasowego Władcy Liczb otrzymała Zuzanna Rachowicz.

 

Klasa IV b:    

I           miejsce –                     Euzebiusz Wojdyła – 45 p.

II         miejsce –                     Milena Madejczyk – 37 p.

III        miejsce –                     Wiktor Fik – 32 p.

 III       miejsce –                     Kinga Mikoś –  32 p.

 

Tytuł Klasowego Władcy Liczb otrzymał Euzebiusz Wojdyła

 

Klasa V a:      

I           miejsce –                     Emilia Gustek – 43 p.

II         miejsce –                     Kamila Krajewska – 29 p.

III        miejsce –                     Jakub Pogorzelski – 21 p.

 

Tytuł Klasowego Władcy Liczb otrzymała Emilia Gustek.

 

Klasa V b:      

I           miejsce –                     Natalia Niezgoda – 28 p.

II         miejsce –                     Sylwia Słabik – 15 p.

III        miejsce –                     Magdalena Madejczyk – 12 p.

 

Tytuł Klasowego Władcy Liczb otrzymała Natalia Niezgoda.

 

Klasa VI:       

I           miejsce –                     Adrian Madejczyk – 72 p.

II         miejsce –                     Dawid Niezgoda – 63 p.

III        miejsce –                     Artur Lisowski – 42 p.

 

Tytuł Klasowego Władcy Liczb otrzymał Adrian Madejczyk.

 

Klasa VII a:   

I           miejsce –                     Kinga Nowak – 89 p.

II         miejsce –                     Jakub Gadzała – 83 p.

III        miejsce –                     Wiktoria Gustek – 69 p.

 

Tytuł Klasowego Władcy Liczb otrzymała Kinga Nowak.

 

Klasa VII b:   

I           miejsce –                     Jowita Wojdyła – 71 p.

II         miejsce –                     Emilia Mikoś – 40 p.

III        miejsce –                     Gabriela Dziedzic – 31 p.

 

Tytuł Klasowego Władcy Liczb otrzymała  Jowita Wojdyła.

 

   Uczniowie, którzy uzyskali najwięcej punktów w poszczególnych klasach zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu. Gratulujemy wszystkim wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 

                                                                                                          Zespół konkursowy:

                                                                                                          mgr Elżbieta Dziedzic

                                                                                                          mgr Lucyna Nocek

Czytaj więcej o: Szkolny Konkurs Matematyczny „Władca Liczb”