Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego - "Wiedza o Krajach Anglojęzycznych"

2018-12-13
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   10 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły z klasy VIII a , w składzie: Wiktoria Gustek, Kinga Nowak oraz Kacper Kołodziej wzięli udział  w VI Gminnym Konkursie Języka Angielskiego - "Wiedza o Krajach Anglojęzycznych".W konkursie  uczestniczyło 12 uczniów naszej gminy;  z    Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Błażkowej, Publicznego Gimnazjum w Brzyskach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzyskach, Zespołu Szkół Społecznych w Lipnicy Dolnej i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wróblowej.

   Nasi uczniowie wykazali się dobrą wiedzą o krajach anglojęzycznych.  Na szczególne wyróżnienie zasługuje Wiktoria Gustek, która uzyskała IV wynik konkursu. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom zdobytej wiedzy  oraz życzymy  dalszych sukcesów.

 

                                                                                                 Teresa Biernacka

Czytaj więcej o: VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego - "Wiedza o Krajach Anglojęzycznych"

Filharmonia Podkarpacka

2018-12-10
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   5 grudnia 2018r. uczniowie klas  V – VIII  uczestniczyli w Koncercie Mikołajkowym, który odbył się w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.  Uczniowie oglądali świąteczną historię na motywach opowieści  pt.  „Dziadek do orzechów”.   Bajkowa historia i zachwycające kostiumy tancerzy wprowadziły młodych widzów w piękny, magiczny świat baletu klasycznego. Narracja ruchowa uzupełniona była klasycznym akompaniamentem muzycznym Piotra Czajkowskiego.

   Profesjonalni artyści, klimatyczna muzyka prezentowana w spektaklu i niezwykła sceneria przeniosła odbiorców w świąteczny nastrój. 

 

Agnieszka Brzeżowska, Agata Delikat, Elżbieta Fundakowska, Anna Madejczyk, Jadwiga Żółtek

 

Czytaj więcej o: Filharmonia Podkarpacka

PODKARPACKI KONKURS LITERATURA I DZIECI „Niezwykłe opowieści”

2018-12-09
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   Dnia 29 listopada 2018r. w Jasielskim Domu Kultury odbył się PODKARPACKI KONKURS LITERATURA I DZIECI „Niezwykłe opowieści”. Źródłem pomysłów tegorocznych prezentacji były podania i legendy - opowieści o miejscach, wydarzeniach i ludziach.

               Celem konkursu było:

- upowszechnianie i zachęcanie młodzieży do czytania książek;

- popularyzacja literatury dziecięcej;

- inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej;

- rozwijanie wyobraźni i spontaniczności.

   Naszą szkołę reprezentowała Emilia Gustek- uczennica klasy VIA- zdobyła wyróżnienie w kategorii recytacja.

Gratulacje !

Elżbieta Fundakowska

Czytaj więcej o: PODKARPACKI KONKURS LITERATURA I DZIECI „Niezwykłe opowieści”

Święty Mikołaj

2018-12-07
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   Święty Mikołaj pochodził z zamożnej rodziny i cały swój majątek rozdał biednym i potrzebującym. Dzięki swojej hojności zyskał przydomek „cudotwórca”. Jest on w szczególności opiekunem dzieci, którym co roku przynosi prezenty.

   Zwyczaj obdarowywania prezentami sięga w Polsce XVIII wieku i jest zachowany do dzisiaj. Wszyscy z radością oczekujemy na ten wymarzony dzień. Do naszej szkoły, jak co roku, Mikołaj przybył 6 grudnia w towarzystwie aniołków i diabła i obdarował nas prezentami. Dzieci z radością go przywitały wierszem i piosenką.

   W tym szczególnym dniu serdeczne podziękowania składam Dyrekcji, Nauczycielom i Rodzicom.

 

Anna Madejczyk

 

 

Czytaj więcej o: Święty Mikołaj

Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw 2018

2018-12-06
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   Pierwszy tydzień grudnia to wielkie oczekiwanie na Świętego Mikołaja. Uczniowie klas I - III mikołajkowy poranek spożytkowali na aktywność sportową. Od kilku lat świętujemy ten dzień organizując Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw – tak również było w tym roku. Mali sportowcy próbowali swych sił w konkurencjach wymagających od nich sprytu, zwinności, szybkości i przede wszystkim dobrej współpracy. Ich zadaniem było pokonanie toru przeszkód, toczenie piłki slalomem, jazda „taczkami”, rzuty do celu, skoki w workach oraz przeciąganie liny. Nie bez znaczenia było również przestrzeganie zasad fair play. Sportowe zmagania obserwowali specjalni goście – Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Przemiły starszy pan z białą brodą był bardzo zadowolony z kondycji dzieci i efektów zdrowej rywalizacji. Radości dostarczyła mu także wspólna zabawa z dziećmi w ogromnym kole. Na zakończenie wszyscy mali sportowcy zostali obdarowani słodkimi prezentami oraz dyplomem.

   Mamy nadzieję, że energia, którą obdarzyliśmy Świętego Mikołaja zostanie z nim aż do Gwiazdki i poradzi on sobie z ogromem pracy, która czeka go w wyjątkową wigilijną noc.

 

Organizatorzy: Bogusława Madej, Dorota Kita

Czytaj więcej o: Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw 2018

Moc pomocy przeciw przemocy - konkurs profilaktyczny

2018-12-05
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   W czwartek 29 listopada  uczennica klasy VIII B -  Patrycja Lisowska - wzięła udział w uroczystym wręczeniu nagród, które miało miejsce w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle. Patrycja zdobyła 1. miejsce w kategorii „Moc pomocy przeciw przemocy”  plastycznego konkursu profilaktycznego dla uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego w ramach realizacji „Powiatowego Programu Profilaktycznego Promującego Metody Wychowawcze w Rodzinach Zagrożonych Przemocą na lata 2018-2020” oraz „Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy” . Praca naszej uczennicy odznaczała się wyjątkową dojrzałością oraz oryginalnością w ujęciu tematu  i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem komisji konkursowej. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy Patrycji dalszych sukcesów, a także wiele  wytrwałości w pracy! 

   Prace konkursowe przygotowali także: Eliza Wojdyła (kl.VIII B), Ewa Szukała (kl.VI B), Dawid Niezgoda (kl.VII). Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania i wrażliwości na tak ważne społecznie tematy oraz życzymy wielu sukcesów.

 

Kamila Pikusa

Agata Delikat

Czytaj więcej o: Moc pomocy przeciw przemocy - konkurs profilaktyczny

Warsztaty z pierwszej pomocy

2018-12-05
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

    30 listopada 2018 roku uczniowie z klasy VI B wzięli udział w ciekawej lekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach przeprowadzonej przez p. Piotra Wojdyłę, strażaka Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle jak również Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzyskach.

   Pan Piotr najpierw zapoznał młodzież z sytuacją, kiedy poszkodowany jest nieprzytomny, ale oddycha, uczniowie wspólnie ćwiczyli ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, a następnie omówiona została sytuacja, w której osoba poszkodowana nie oddycha. Krok po kroku uczniowie brali czynny udział w ćwiczeniach na fantomie.

   Była to bardzo ważna, ciekawa i cenna lekcja, za którą serdecznie dziękujemy   p. Piotrowi.

 

 Marta Rak

Małgorzata Wałczyk

Czytaj więcej o: Warsztaty z pierwszej pomocy

Zasady bezpieczeństwa znamy - wypadkom na wsi zapobiegamy

2018-12-04
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Rzeszowie Placówka Terenowa w Jaśle zaprosiła naszą szkołę do udziału w konkursie powiatowym nt.  BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY W GOSPODARSTWIE ROLNYM - " Zasady bezpieczeństwa znamy - wypadkom na wsi zapobiegamy”.

   Konkurs odbył się 27 listopada 2018 roku w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Wzięło w nim udział dwudziestu trzech uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego. Naszą szkołę godnie reprezentował Dawid Niezgoda uczeń klasy VII.

   Po zakończonym konkursie uczestnicy brali udział w prelekcji na temat udzielania pierwszej pomocy.

 

http://www.jaslo4u.pl/galeria/kategoria/1762

 

Iwona Mikoś 

Czytaj więcej o: Zasady bezpieczeństwa znamy - wypadkom na wsi zapobiegamy

Skarby mórz i oceanów

2018-12-02
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   W dniu 14 listopada 2018r. odbyło się spotkanie z panem Stanisławem Janturą , kolekcjonerem okazów flory i fauny mórz i oceanów. Przedstawiona kolekcja zawierała ponad 500 okazów reprezentujących rejon raf koralowych i basenu Morza Śródziemnego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć :

  • rekina koralowego,
  • szczęki rekina,
  • egzotyczną kolekcję ryb,
  • ciekawe okazy rozgwiazd, gąbek, jeżowców,
  • kraby, homary, langusty, muszle,
  • ząb Megalodona (największej prehistorycznej ryby pływającej
    w oceanach,
  • okazy bursztynów, pereł, krzemienia pasiastego i wiele innych ciekawych eksponatów.

  Prelekcja przebiegała w miłej atmosferze, zawierała wiele ciekawych opowieści i historyjek przystosowanych do różnych grup wiekowych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. Każdy z uczestników mógł zakupić pamiątki związane z wystawą: muszle, rozgwiazdy, gąbki, małże, minerały i inne.

 

Alicja Bochnia - Tomasik

 

Czytaj więcej o: Skarby mórz i oceanów

Andrzejki

2018-12-02
Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

 

 

   29.11.2018 r. w naszej szkole odbywały się zabawy andrzejkowe. W sali gimnastycznej najmłodsi uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III brali udział w pokazie tanecznym z elementami rytmiki prowadzonym przez, panią Monikę Wilisowską. Dla uczniów klas I-III  członkowie Samorządu Uczniowskiego  wraz z uczniami klas VI zorganizowali ciekawe zabawy i wróżby andrzejkowe, w których wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli. Dla klas starszych po zajęciach lekcyjnych została zorganizowana dyskoteka z  wróżbami  i różnego rodzaju zabawami ruchowymi w dwóch grupach wiekowych dla klas  IV-VI oraz VII- VIII i uczniów gimnazjum.  

   W czasie dyskoteki uczniowie mogli nabrać sił spożywając gorące przekąski, słodkie ciasteczka i napoje wykonane przez Radę Rodziców i członków SKPCK.

 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

mgr Bogusława Madej

mgr Lucyna Nocek

Czytaj więcej o: Andrzejki