,,Deutsch-Wagen-Tour”

30 września 2014 r. od godziny 9.40 do 10.25 uczniowie klas szóstych wzięli udział w spotkaniu z lektorem Instytutu Goethego w Krakowie, panią Joanną Lay, która odwiedziła gimnazjum w ramach projektu „Deutsch-Wagen-Tour”. Celem zajęć było promowanie języka niemieckiego oraz zachęcenie uczniów, którzy nie uczą się tego języka  w niekonwencjonalny sposób do jego nauki.  Zajęcia były bardzo interesujące, dynamiczne, prowadzone w formie ciekawych gier językowych i zabaw. Wszyscy uczniowie biorący udział w tym spotkaniu otrzymali pamiątkowe długopisy i linijki z logo projektu. Te nietypowe zajęcia pokazały, że język niemiecki nie jest ,,taki straszny’’, a Deutsch-Wagen-Tour będzie kojarzył się uczniom z emocjami, przygodą i przede wszystkim dobrą zabawą w wydaniu niemieckim. Mam nadzieję, że nowatorski sposób nauki spodobał się wszystkim uczniom.

Agnieszka Paja