Wycieczka integracyjna do Rzeszowa

Dnia 10. 10. 2014 r. uczniowie klas: I a, I b, i II b, pod opieką wychowawców - pani Marii Laskowskiej, pani Bogusławy Madej, pani Małgorzaty Przewoźnik oraz pani Katarzyny Rachowicz – przedstawiciela rady rodziców, wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Rzeszowa.

Jednym z celów tej wycieczki był udział w spektaklu „ Heca, heca koło pieca” wg Oskara Kolberga w teatrze „Maska”. Spektakl ten został zrealizowany w ramach programu Kolberg – Promesa 2014. W 2014r. obchodzimy 200. rocznicę urodzin Oskara Kolberga – wybitnego etnografa, folklorysty, znawcy kultury ludowej. Podczas spektaklu uczniowie mogli obejrzeć to, co już ulega zapomnieniu: zwyczaje, tradycje  i wierzenia ludowe. W czasie oczekiwania na rozpoczęcie spektaklu uczniowie miło spędzili czas w pobliskim parku miejskim ciesząc się urokami pięknej, złotej polskiej jesieni.

Maria Laskowska