Spotkanie z podróżnikiem / Kraje basenu Morza Śródziemnego /

W dniu 10 października 2014 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem, który podzielił się wrażeniami z wyprawy do państw położonych nad Morzem Śródziemnym. Podczas spotkania opowiedział o swoich przeżyciach z wyprawy, trudnościach, które musiał pokonać, a także zabawnych sytuacjach. Na slajdach mogliśmy podziwiać wiele ciekawych miejsc, m.in. Wenecję, Koloseum w Rzymie, Monako - jedno z najmniejszych państw świata. Duże wrażenie zrobiła też na nas Sagrada Familia - niedokończona świątynia w Barcelonie, której budowa trwa już 100 lat. Ostatnim etapem podróży była Cieśnina Gibraltarska oddzielająca dwa kontynenty - Europe i Afrykę. Podczas prelekcji uczniowie mieli możliwość obejrzenia eksponatów, np. karnawałowych masek z Wenecji oraz kamieni i pięknych muszli. Spotkanie było ciekawą formą popularyzacji wiedzy o świecie i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 80 uczniów z klas 3-6.

Marta Rak