Wycieczka przedszkolaków do sklepu Delikatesy Centrum w Brzyskach

Marchewkę chrupiemy

jak małe zajączki,

pomidory też zjadamy,

gdy nam wpadną w rączki.

W środę 8.10.2014r. dzieci z grupy 0 „B” realizując tematykę „Warzywa naszych ogrodów” wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu. Na stoisku z owocami i warzywami zobaczyliśmy wiele wspaniałych gatunków, których wcześniej nie znaliśmy oraz te, o których rozmawialiśmy na zajęciach. Wycieczka miała na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, uświadamiania konieczności jedzenia potraw niezbędnych dla zdrowia. Zwrócenie szczególnej uwagi na wartości odżywcze warzyw i owoców.

Oglądały także cały sklep, widziały, jakie towary znajdują się na sklepowych półkach. Dzieci mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca ekspedientki.

Podczas odwiedzin dzieci utrwaliły właściwe i kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych.

Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały słodycze, które smakowaliśmy w szkole.

Wycieczka ta dostarczyła przedszkolakom wiele pozytywnych wrażeń, wzbogaciła je o nowe wiadomości i spostrzeżenia.

Dziękujemy właścicielowi i personelowi sklepu Delikatesy Centrum za miłe przyjęcie i słodką niespodziankę.

Jolanta Piekarz