Krośnieńskie Spotkania Teatralne

WYJAZD DO TEATRU BOHEMA

Powieść Ferenca Molnara  „ Chłopcy z Placu Broni ” porusza problem poszanowania przez młodzież wartości takich jak: patriotyzm, wierność, honor i uczciwość.

Chłopcy poprzez zabawę uczą się szlachetności oraz lojalności wobec przyjaciół. Dla bohaterów powieści Plac Broni był nie tylko miejscem zabaw, ale ich własnym miejscem, małą ojczyzną. Tu się spotykali, bawili, a kiedy zaszła taka potrzeba, postanowili go bronić.

Dnia 30 października 2014r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. „Chłopcy z Placu Broni” zrealizowany zgodnie z trendami panującymi obecnie w teatrze współczesnym. Ascetyczna, wielofunkcyjna scenografia przeniosła młodych widzów na ulice dawnego Budapesztu z czasów Ernesta Nemeczka- głównego bohatera powieści. Obrazy znanych węgierskich malarzy dopełniły edukacyjny charakter spektaklu.

Obsada:

Nemeczek- Sabina Głuch