Spotkanie z dietetykiem - ogólnopolska akcja "Uwaga nadwaga "

W dniu 31.10.2014 r. uczniowie naszej szkoły z kl. 0- III uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem, panią mgr Justyną Oszkandy, w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Uwaga Nadwaga”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na problem nadwagi, który coraz częściej dotyczy nie tylko dorosłych, ale również dzieci i młodzieży. Pani dietetyk na spotkaniu opowiedziała o konsekwencjach wynikających z nieprawidłowej diety, wspólnie z dziećmi dokonała segregacji żywności na zdrową i niezdrową. Poprzez ciekawe zagadki, rymowanki i zabawy słowno – ruchowe wprowadziła dzieci w świat zdrowych nawyków żywieniowych. Każdy z uczestników otrzymał także zaproszenie na specjalistyczne, bezpłatne konsultacje dietetyczne połączone z pomiarami ciała w Centrum Natur House w Jaśle.

Małgorzata Wałczyk