III Dyktando Regionalne "Jasielszczyzna zna polszczyznę"

4 listopada 2014r. MBP w Jaśle zorganizowała III Dyktando Regionalne „Jasielszczyzna zna polszczyznę”. W pisaniu Dyktanda wzięły udział uczennice z klas szóstych: Julia Bachórz, Gabriela Banach, Gabriela Kwaśny, Aleksandra Rak.  Dyktando było okazją do sprawdzenia własnej wiedzy o języku ojczystym w pogodnej atmosferze i doborowym towarzystwie. Biegłość ortograficzna była sprawdzana w czterech kategoriach:

- uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych,

- gimnazjaliści,

- uczniowie szkół ponadgimnazjalnych,

- osoby dorosłe.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury pod przewodnictwem nauczyciela polonisty Aleksandry Dacyl, autorki tegorocznego Dyktanda.

W trakcie oczekiwania na wyniki wszyscy uczestnicy wysłuchali wykładu Dariusza Bugalskiego „O sztuce mówienia”. Opowiadał o wielu wybitnych ludziach, m.in. o Januszu Korczaku, który potrafił rozmawiać z tysiącami dzieci różnych narodowości, nie znając ich języka.

Na zakończenie organizatorzy złożyli uczestnikom serdeczne podziękowania i gratulacje ogromnej wiedzy ortograficznej oraz zaprosili do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

Anna Madejczyk