Gminny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznych „Ojczyzno ma …”

11 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznych „Ojczyzno ma …” w Wróblowej. Katarzyna Piekarz z klasy II b oraz Gabriela Banach z klasy VI b zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie deklamując wiersze ukazujące piękno naszej Ojczyzny oraz przybliżające postawy godne naśladowania przez każdego Polaka. Podniosłą uroczystość swoim występem uświetnił duet wokalny z klasy IV b: Emilia Madejczyk i Dominik Krajewski. Pięknie zaprezentował się także zespół wokalny z klas II i III.

Wiersze i pieśni patriotyczne wprowadziły zebranych gości w chwilę zadumy nad losem Polski oraz uzmysłowiły, jak cenną wartością jest wolność. Uczniowie doskonalili swoje zdolności recytatorskie i wokalne pod kierunkiem p. Agaty Delikat, p. Doroty Kity, p. Bogusławy Madej, p. Krystyny Maculak, p. Agnieszki Madejczyk.

Agnieszka Madejczyk