Szkolny konkurs przyrodniczy "Pogoda jest zawsze"

W dniu 9 grudnia 2014r. odbył się szkolny konkurs przyrodniczy pod hasłem "Pogoda jest zawsze". Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, zwiększanie aktywności poznawczej, kształtowanie aktywnego uczestnictwa w zdobywaniu wiedzy oraz promowanie uczniów zdolnych. Pytania konkursowe dotyczyły zjawisk atmosferycznych, składników pogody i sposobów ich pomiaru oraz umiejętności dostrzegania  i opisywania zmian zachodzących w przyrodzie w różnych porach roku.

Test konkursowy składał się z zadań zamkniętych i otwartych o różnym stopniu trudności. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas czwartych.

Najlepsze wyniki uzyskali:

1 miejsce -  Dawid Filus, klasa 4a

Sandra  Wachowicz, klasa 4b

2 miejsce - Klaudia Gustek, klasa 4a

3 miejsce - Kinga Nowak, klasa 4a

Wyróżnienia: Gabriela Dziedzic, Emilia Madejczyk, Emilia Mikoś, Karol Gadzała, Magdalena  Węgrzyn.

Marta Rak