Powiatowy Konkurs Wiedzy " Dbam o mój świat - ptak mój przyjaciel "

W dniu 10 grudnia 2014 w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyło się ogłoszenie wyników Powiatowego  Konkursu Wiedzy  "Dbam o mój świat - ptak mój przyjaciel" pod honorowym patronatem Powiatu Jasielskiego.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego środowiska, którego elementem są ptaki, zachęcanie do odkrywania bogactwa i piękna przyrody powiatu jasielskiego, zapoznanie z walorami przyrodniczymi Beskidu Niskiego, zwiększanie aktywności poznawczej dzieci i młodzieży, tworzenie więzi emocjonalnej z przyrodą. Pytania konkursowe dotyczyły podstawowych wiadomości z ornitologii, ochrony przyrody Beskidu Niskiego w szczególności powiatu jasielskiego oraz ogólnej wiedzy na temat ochrony przyrody, ekologii i gospodarki odpadami. Konkurs odbył się w dwóch etapach, w pierwszym wzięło udział 10 uczniów z naszej szkoły, a w drugim 5 uczniów z klas piątych: Klaudia Grzyb, Jakub Lis, Julia Mikoś, Julia Nowak, Joanna Wojdyła.

Najwięcej punktów z naszej szkoły zdobyła Klaudia Grzyb i zajęła VIII miejsce oraz Jakub Lis, który otrzymał wyróżnienie. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Marta Rak