V Powiatowy Konkurs Plastyczno - Językowy

W dniu 16.12.2014r. zespół uczennic naszej szkoły w składzie: Gabriela Kwaśny kl. VI a, Natalia Szczyrba kl. VI a, Weronika Woch kl. VI a zajął I miejsce w V Powiatowym Konkursie Plastyczno-Językowym dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych powiatu jasielskiego.

Konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum Nr 4 w Jaśle. Wzięło w nim udział 24 uczniów z ośmiu szkół. Konkurs miał charakter grupowy i polegał na wykonaniu pracy plastycznej oraz napisaniu pocztówki w języku angielskim. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były ,,Święta w krajach anglo-języcznych”. Zakres materiału obejmował wiadomości związane z tradycjami i symbolami następujących świąt: Guy Fawke’s Day, Thanksgiving Day, Christmas, St. Valentine’s Day, Easter, St. Patrick’s Day, Independence Day, Halloween oraz Australia Day.

Nasze niezwykle uzdolnione uczennice wykonały piękną pracę plastyczną oraz wykazały się znajomością słownictwa, tradycji, struktur i zagadnień gramatycznych redagując tekst pocztówki w języku angielskim według podanych wymagań.

Serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć.

Agata Delikat

Teresa Biernacka