"Śladami wielkich odkryć" - lekcja przyrody

W dniu 16 grudnia 2014 roku w naszej szkole gościła grupa "Zaelektryzowani", która zaprezentowała ciekawą lekcje przyrody pod hasłem "Śladami wielkich odkryć". Celem organizatorów jest realizowanie lekcji przyrody, które są jednocześnie interesującymi spektaklami. W przedstawieniu wystąpiły dwie postacie - jedną z nich był podróżnik, a drugą ekscentryczny, lekko szalony alchemik, naukowiec Albert. Podróżnik zaprosił dzieci na spotkanie z naukowcem licząc na to, że ten chętnie pokaże wszystkim różne doświadczenia. W toku wydarzeń uczniowie poznali zasady działania kompasu, na czym polega oddziaływanie magnetyczne i elektryczne, zabawy suchym lodem, sodą oraz innymi substancjami. Uczniowi byli też świadkami skonstruowania silnika parowego. Naukowiec zwracał uwagę dzieci na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych.

Cała fabuła przedstawiona była w lekki, humorystyczny sposób umożliwiający dzieciom aktywne uczestnictwo w wydarzeniu.

Marta Rak